Dozynki Koncert Wycieczka Festyn P1310959 P1320346 P1320940 P1330423 DSC_1366 IMG_3800 IMG_3805 IMG_3810 P1300372 P1310813

Zapraszamy do naszych bibliotek po wyprawki Małego Czytelnika

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi jedną z  naszych bibliotek gminnych  otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce  znajdziecie  autorską książkę napisaną i zilustrowaną przez wybitnych twórców, uwielbianych przez najmłodszych czytelników.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?

•    Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę –  i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
•    Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
•    Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY przedszkolaków wraz z rodzicami do naszych bibliotek w Pisarzowicah, Radostowie i Radogoszczy!