Dozynki Koncert Wycieczka Festyn P1310959 P1320346 P1320940 P1330423 DSC_1366 IMG_3800 IMG_3805 IMG_3810 P1300372 P1310813

U Pana Boga w Henrykowie

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
   9 i 10 lipca 2016 r., już po raz jedenasty  w Gminie Lubań świętowaliśmy Ogólnopolskie Imieniny Henryka , Henryki  i Henrykowa, będące jedną z największych okolicznych imprez plenerowych. To dwudniowe święto, podczas którego króluje muzyka rozrywkowa,  ma już swoje rzesze  fanów. Imieniny  Henrykowa to przede wszystkim  dobra zabawa i świetna atmosfera. W trakcie tegorocznego dwudniowego  święta na henrykowskiej scenie pojawiły się dzieci z grupy wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, zespół Yagooar, Peace of Mind, grecki zespół Mythos,  Grzegorz Wilk, zespół MIG oraz Czadoman. Całość  została zwieńczona bajecznym pokazem sztucznych ogni. Henryków oprócz scenicznych popisów miał też szereg innych atrakcji, z których chętnie korzystali najmłodsi uczestnicy imprezy.
Do tradycji  Imienin należy  to,  iż pojawia się na nich znany Henryk. W tym roku był to filmowy Henio - Komendant z Królowego Mostu , aktor  znany  z takich filmów jak „”U Pana Boga w ogródku” , czy „ U Pana Boga za piecem ”.  Andrzej Zaborski , odtwórca tej roli,  bawił nas na scenie anegdotami z życia jak i z filmu ,  a w niedzielne popołudnie, podobnie jak jego poprzednicy Henrykowie, posadził  cisa w alejce cisowej.
   W sobotę, bogatym repertuarem przebojów biesiadnych oraz muzyką lat 70 i 80- tych bawił nas zespół Yagooar . Wieczorem natomiast, na scenie pojawił się Czadoman, jedna z największych  gwiazd muzyki disco , gromadząc pod sceną kilkutysięczną publiczność.  Zagorzali fani artysty mogli nie tylko wspólnie zaśpiewać  hit jakim niewątpliwie jest „Ruda tańczy jak szalona” , ale również zakupić koszulki z logo Czadomana. Tuż po świetnym koncercie przyszedł czas na równie niesamowite Disco Party, które poprowadził DJ Lets Twist Again.  Mieszkańcy gminy oraz przybyli do Henrykowa goście bawili się znakomicie, a dyskotekowe szaleństwo trwało aż do północy.
   W niedzielę nie mogło oczywiście zabraknąć stałego już punktu  w programie jakim jest turniej  Henryków kontra Henryków, czyli zmagania zaprzyjaźnionych sołectw z Henrykowa Lubańskiego i Gminy Ziębice. W tym roku tematem przewodnim konkurencji na wesoło były filmy z Komendantem Henrykiem. Uczestnicy zmagali się w trzech konkurencjach: Złodzieje  U Pana Boga w Ogródku, Kontrola prędkości U Pana Boga za miedzą oraz Filmowy quiz. 
Miłośnicy greckich rytmów mogli pobawić się przy zespole Mythos, a amatorzy rockowych klimatów poszaleć wspólnie z Grzegorzem Wilkiem i jego zespołem. Prawdziwe szaleństwo zaczęło się, gdy na scenę wkroczył zespół MIG, serwując publiczności największe przeboje disco tj. „Wymarzona” czy „Miód Malina”.  
   Imieniny Henrykowa zakończył widowiskowy pokaz sztucznych ogni FireShow. Ciemność nieba raz po raz rozświetlały niesamowite kombinacje  fajerwerków. Było to idealne zakończenie dwudniowego święta Gminy Lubań. Już dziś zapraszamy  za rok, 8-9 lipca na XII Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa, które będą obfitować w nowe liczne atrakcje. Serdecznie dziękujemy sponsorom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację naszej imprezy.Autor zdj. GOKiS, Janusz Wilk
Zobacz galerie:

Prev
Maj 2024
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31