Dozynki Koncert Wycieczka Festyn P1310959 P1320346 P1320940 P1330423 DSC_1366 IMG_3800 IMG_3805 IMG_3810 P1300372 P1310813

VIII Ogólnopolskie Imieniny Henryka

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
 
VIII Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa już za nami! Co tam się nie działo. W sobotę publicznością zawładnęli Piraci Kapitana Morgana prezentując sceny z życia piratów. Kapela Balanga przygrywała na swojskie nuty przed występem wszystkim znanego kabaretu PAKA. Śmiechu było co niemiara. Porywającą konferansjerką zajął się Wojciech Krawiec. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru była dyskoteka prowadzona przez DJ Łojo & Diabeł z Henrykowa Lubańskiego.

Jak co roku niedzielna uroczystość rozpoczęła się mszą św. W kościele parafialnym p.w. Św. Mikołaja. Mszę św. celebrował m.in. ks. dziekan Andrzej Fila i proboszcz parafii ks. Piotr Wojcieszka. Gościem honorowym tegorocznych Imienin była Henryka Krzywonos -Strycharska, która swoim optymizmem i dobrocią obdarowywała uczestników imprezy. Na krużgankach kościelnych zostały posadzone drzewka cisowe przez Henrykę Krzywonos i Kapitana Henrego Morgana. Uhonorowani goście złożyli piękną przysięgę, zobowiązująca do odwiedzania miejscowości Henryków i sławienia jej w kraju i za granicą.

Uroczystość rozpoczęli Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń oraz Przewodnicząca Rady Gminy Teresa Trefler, którzy powitali zaproszonych gości oraz wznieśli toast za solenizatów. Jak Imieniny w Henrykowie to oczywiście nie mogło zabraknąć naszych zespołów ludowych! Cisowianki, Cisowianeczki oraz Marysieńki, śpiewająco wprowadziły uczestników w klimat Imieninowy. Powoli tradycją w trakcie imienin staje się również turniej sołectw Henryków Lubański contra Henryków z Gminy Ziębice. Była to już druga taka rozgrywka między zaprzyjaźnionymi miejscowościami. Goście oraz gospodarze stawili się na placu w Henrykowie, aby zawalczyć o skrzynię skarbów ufundowaną przez panią sołtys Henrykowa Lubańskiego Teresę Trefler. Konkurencje w jakich przyszło im się zmierzyć były ciekawe, zabawne dla uczestników i publiczności oraz wymagały współpracy w drużynie. Zawodnicy poszukiwali ukrytych pirackich skarbów, zmierzyli swe siły w zespołowym praniu oraz w poszukiwaniu jaj ukrytych w sianie, by móc ubić pianę na sztywno. Jury pod przewodnictwem Henryki Krzywonos-Strycharskiej, które czuwało nad przebiegiem konkurencji zawyrokowało remis, a na poparcie swej decyzji orzekło że nie może być tu dziś przegranych. Wspaniała zabawa, drużynowe wsparcie i zaangażowanie w przypadku obu zespołów sprawiły, że inna decyzja nie mogła zapaść.

W czasy lat 60 przeniósł nas zespół do złudzenie przypominający The Beatles. Chłopcy z zespołu The Postman nie tylko wyglądali jak Beatlesi, ale równie wielkie piski fanek wywołali pod sceną. Świetne utwory, znakomite wykonanie i wspaniały klimat to dopiero początek atrakcji muzycznych. Niewątpliwą gwiazdą wieczoru była grupa BOYS prezentująca nurt disco-polo.  Lider zespołu Marcin Miller i jego tancerze zawładnęli całą publicznością. Publika wspólnie z zespołem śpiewała kultowe już utwory, a bisom nie było końca. 
Na scenie pojawiła się Ona – Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Uważni obserwatorzy dostrzegli w nich miejscowe dziewczyny ze Stowarzyszenia Rozwoju Henrykowa Lubańskiego. One to potrafią! Jak nie kankana wywiną to Bajm zastąpią.

Uroczystość zakończyło widowisko pirotechniczno - historyczne ukazujące historię Henrykowa Lubańskiego w wykonaniu Fireshow oraz grupy rekonstrukcyjnej Garnizon Gdańsk. I jak tu zasnąć po takich wrażeniach? Było trudno. Zapraszamy na kolejne świętowanie z nami w 2014 r. zapewniamy równie wiele emocji i atrakcji.

Prev
Kwiecień 2024
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30