Dozynki Koncert Wycieczka Festyn P1310959 P1320346 P1320940 P1330423 DSC_1366 IMG_3800 IMG_3805 IMG_3810 P1300372 P1310813

Październikowe spotkania w bibliotekach

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Biblioteka to książki to spotkania, zajęcia, warsztaty, pogaduchy przy herbatce i ciastku to miło i kreatywnie spędzony czas wolny. Spotkania takie odbywały się w październiku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pisarzowicach i filiach w Radogoszczy i Radostowie.

Dzieci  uczestniczyły w zajęciach plastyczno- czytelniczych, malowały bawełniane torby,  ozdabiały podkładki pod kubek techniką serwetkową , robiły  gniotki, własne książki, kolorowe jesienne ludziki z filcu oraz jeże z kartonu i włóczki.  Spotkaniom  towarzyszyły książki, które dzieci czytały bądź przeglądały. Nie zabrakło rozmów o naszych ulubionych książkach i  postaciach bajkowych.

Młodzież z kolei uczestniczyła w  spotkaniach poświęconych tematyce strażackiej, na których obecni byli także przedstawiciele OSP oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Pisarzowic i Radostowa. Rozmawialiśmy o tym jak zostać strażakiem jak wyglądają akcje gaśnicze i ratunkowe oraz jak udzielać pierwszej pomocy.

Na spotkaniach Klubów Kreatywnych Babek Panie malowały drewniane podkładki pod kubek,  robiły pachnące świece. Spotkania umiliła nam kawa, ciastko oraz rozmowy o książkach i sprawach codziennych.

W październiku odbyły się również spotkania seniorów, podczas których uczestnicy malowali bawełniane torby oraz poznali  technikę decoupage. Był  to miło spędzony czas na rozmowie i twórczym działaniu, rozmowach i wspominaniu dawnych lat.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom październikowych spotkań i serdecznie zapraszamy do naszych bibliotek gminnych, na kolejne zajęcia , w trakcie których  będziemy tworzyć rękodzieło, rozmawiać oraz kreatywnie  i miło spędzać czas wolny. ZAPRASZAMY!

Działanie w ramach projektu „Z biblioteką mi po drodze”, realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pisarzowicach  i jej filie w Radogoszczy i Radostowie w ramach BLISKO – Biblioteka │Lokalność │Inicjatywy │Społeczność │Kooperacja │Oddolność

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025