Dozynki Koncert Wycieczka Festyn P1310959 P1320346 P1320940 P1330423 DSC_1366 IMG_3800 IMG_3805 IMG_3810 P1300372 P1310813

Przegląd Pieśni i Poezji Patriotycznej

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
27 października br. w świetlicy wiejskiej w Radogoszczy odbył się  Przegląd Pieśni i Poezji Patriotycznej. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Z biblioteką mi po drodze”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w ramach BLISKO – Biblioteka │Lokalność │Inicjatywy │Społeczność │Kooperacja │Oddolność. Celem konkursu była popularyzacja twórczości muzycznej i literackiej o tematyce patriotycznej oraz promowanie talentów społeczności lokalnej.

Na scenie, w patriotycznym repertuarze muzycznym oraz lirycznym, zaprezentowali się soliści, dziecięce i młodzieżowe grupy wokalne, lokalne zespoły folklorystyczne oraz  kluby seniora.  Usłyszeliśmy wiele pięknych wierszy i pieśni, od tych pokazujących trudne losy naszego narodu, czasy rozbiorów i wojen, po te powstałe w bliższej nam, również bardzo trudnej historii Polski.

W przeglądzie wzięło udział ponad 130  uczestników, którzy zaprezentowali swój talent artystyczny i wystąpili przed licznie zgromadzoną publicznością. Prawie wszystkim dzieciom biorącym udział towarzyszyli szkolni opiekunowie, a najmłodszym uczestnikom kibicowali rodzice i bliscy. Konkurs był podzielony na dwie kategorie: pieśń i poezja, w których wyszczególniono cztery grupy wiekowe. W konkursie pieśni patriotycznej laureatami zostali:
kategoria I-dzieci przedszkolne w wieku do lat 6 – grupa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Radogoszczy,
kategoria II-dzieci w wieku 7-12 lat - Julia Budzińska z  Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie,
kategoria III - młodzież w wieku 13-18 lat- zespół Młoda Estrada z Lubania,
kategoria IV- dorośli- Klub Seniora Radostowianie z Radostowa.
Natomiast w  konkursie poezji patriotycznej zwyciężyli:
kategoria I-dzieci przedszkolne w wieku do lat 6- Amelia Ral z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Pisarzowicach,
kategoria II- dzieci w wieku 7-12 lat - Franciszek Kosowski z Lubania,
kategoria IV- dorośli - Helena Owsiak z Lubania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom za to, że odpowiedzieli na nasze zaproszenie, aby poprzez pieśń i poezję wyrazić swoją miłość do Ojczyzny. Dziękujemy za pracę, którą włożyli w przygotowanie się i zaprezentowanie przed jury oraz zgromadzoną widownią.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025