Dozynki Koncert Wycieczka Festyn P1310959 P1320346 P1320940 P1330423 DSC_1366 IMG_3800 IMG_3805 IMG_3810 P1300372 P1310813

Henryki 2022 już za nami

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
9 i 10 lipca w Gminie Lubań świętowano Henryki 2022, będące jedną z największych okolicznych imprez plenerowych.  Liczne atrakcje jakie zapewnili organizatorzy  dwudniowego święta, przyciągnęły do Henrykowa  fanów dobrej zabawy oraz lekkiej muzyki rozrywkowej. Jako że w tym roku była to już 15 edycja imprezy, stali bywalcy, a także wszyscy ci, którzy byli  tu po raz pierwszy,  mogli  powspominać lata minionych Imienin, oglądając przygotowaną przez organizatorów wystawę zdjęć.

Przeboje różnych gatunków muzycznych, kabaretowe show, dyskoteka pod chmurką, koncerty gwiazd muzyki tanecznej – to główne atrakcje tegorocznych Henryków. Sobotnie występy rozpoczął Festiwal piosenki polsko-czeskiej. Na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe CISOWIANKI oraz SMOLNICZANIE. Następnie odbył się konkurs kulinarny, w którym rywalizowali przedstawiciele gminy Lubań oraz czeskiej gminy Mlade Buky.  Ciekawym punktem programu był też turniej strażacki, w którym zmierzyli się druhowie gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych. Mogliśmy również podziwiać występ młodego wokalisty z Jeleniej Góry. STASIU zdobył uznanie henrykowskiej publiczności autorskimi  utworami, łączącymi życiowe obserwacje z przyjemnym,  młodzieżowym brzmieniem. Dużą dawkę dobrej muzyki  dostarczył uczestnikom imprezy zespół WĘDROWNE GITARY, prezentując bogaty repertuar największych przebojów Czerwonych Gitar i Trzech Koron. Z pewnością dla licznych sympatyków, którzy przybyli do Henrykowa, aby  bawić się przy tych niezapomnianych, ponadczasowych hitach, było to popołudnie pełne młodzieńczych wspomnień.

Wieczorem henrykowską sceną zawładnęły dwie gwiazdy muzyki tanecznej- JORRGUS oraz MIŁY PAN. Przez cały czas trwania koncertów,  tłumnie zgromadzona  publiczność  wspólnie z zespołami wyśpiewywała znane hity takie jak Oddam ci serce czy Małolatki. Nawet opady deszczu nie ostudziły entuzjazmu widowni. Tuż po świetnych  koncertach przyszedł czas na równie niesamowite Disco Party. Muzyczne stery przejął DJ PAWEŁ KMIECIK, który serwował uczestnikom największe taneczne hity. Fantastyczna atmosfera, energia, niesamowity dyskotekowy klimat sprawiły, iż publiczność bawiła się wyśmienicie do późnych godzin nocnych.

W niedzielę Imieniny rozpoczęły się tradycyjnie od posadzenia drzewka cisowego  obok  najstarszego drzewa w Polsce- cisa Henryka. W tym roku dokonał tego KRZYSZTOF HANKE, aktor znany z roli Bercika Dwornioka z serialu Święta wojna.  Dalsze uroczystości odbyły się na placu rekreacyjnym, a rozpoczęła je oficjalnym powitaniem Pani Wójt  Małgorzata Hercuń -Dąbrowicka.  Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół ESTRADA LUBAŃSKA, który podczas świetnego koncertu  zaprezentował zgromadzonej publiczności niezapomniane przeboje dawnych lat. Podczas tegorocznych Henryków nie mogło zabraknąć stałego już punktu w programie jakim jest turniej rozgrywany między mieszkańcami Gminy Lubań i  gośćmi  z  Gminy Ziębice. Solidną porcję  humoru zaserwował widowni Krzysztof Hanke- satyryk, lider kabaretu Rak. Jego program  One Man Show rozbawił publiczność do łez.

 Muzyczny wieczór rozpoczął zespół BIAŁA ARMIA, który zaprosił publiczność do wspólnego śpiewania największych przebojów grupy Bajm. Następnie sceną zawładnęły dziewczyny z TOP GIRLS ze swoimi największymi hitami takimi jak Mleczko, Zakochana czy Było minęło. Gwiazdą wieczoru i rarytasem dla miłośników muzyki disco był występ formacji DAJ TO GŁOŚNIEJ. Przebój  Mama ostrzegała stał się hitem henrykowskiej sceny, a świetny kontakt zespołu z publicznością sprawił, że koncert pozostanie na długo w pamięci uczestników.

„Henryki 2022- Mlade Buky i stary cis” można uznać za udane – były liczne atrakcje sceniczne, muzyka różnych stylów  oraz  dużo  wyśmienitej zabawy. Imprezie towarzyszył Jarmark Produktów Lokalnych oraz Kiermasz Rękodzieła. Nie zabrakło urządzeń rekreacyjnych dla dzieci oraz punktów gastronomicznych. Organizacja tego rodzaju imprezy cieszy się dużą aprobatą społeczną, czego odzwierciedleniem jest fakt, iż z roku na rok  do Henrykowa przybywa  coraz większa  liczba gości,  nie tylko z terenu Gminy Lubań,  ale także  z innych odległych miejscowości. W tym roku Henryki  realizowane były w partnerstwie z czeską gminą Mlade Buky, w ramach projektu pn. „Święto Witanowskiego i HENRYKI 2022- Mlade Buky i stary cis”.


FOTO: Janusz Wilk, Mateusz Zagrodnik, GOKiS Lubań

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym Fanpage:

https://pl-pl.facebook.com/Henryki2022/ 

Prev
Lipiec 2024
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31