Kartki bożonarodzeniowe w bibliotece

Przedszkolaki z Zespołu Szklono- Przedszkolnego w Radostowie zawitały do sąsiadującej z nimi Biblioteki Publicznej, by wspólnie zrobić świąteczne kartki. Wizyta odbyła się 11 grudnia br. Grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Od najmłodszych lat uczymy się wykonywać ozdoby, angażujemy dzieci, by dekoracjami włączyły się w przygotowania do świąt. Przedszkolaki ochoczo przystąpiły do pracy, wykorzystując swój potencjał artystyczny, a biblioteka stała się miejscem, gdzie zapanowała świąteczna atmosfera.

W trakcie wizyty maluszki mogły również  poznać pracę w bibliotece. Dowiedziały się na czym polega praca strażnika książek, co trzeba zrobić, by uzyskać dostęp do miejsca z bajkami, baśniami i zabawnymi historiami. Na te i wiele innych nurtujących pytań uzyskały odpowiedź w trakcie wizyty.

Spotkanie było również okazją  do tego, aby zachęcić przedszkolaków do wzięcia udziału w akcji  „Mała książka- Wielki człowiek”. Dzieci dowiedziały się, iż  każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki, oraz Kartę Małego Czytelnika.