Zakończenie projektu "Nie liczę godzin i lat..."

W czerwcu br. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu został  laureatem konkursu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Zostały pozyskane  środki finansowe w kwocie 19922,84 zł. na realizację projektu pt."Nie liczę godzin i lat” - aktywizacja społeczna i kulturalna seniorów z Gminy Lubań".

Celem projektu była aktywizacja społeczna i kulturalna seniorów, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych, podwyższenie świadomości seniorów na temat profilaktyki prozdrowotnej oraz bezpieczeństwa, integracja międzypokoleniowa. Seniorzy, którzy przystąpili do projektu mieli okazję brać udział w wielu warsztatach, spotkaniach czy wyjazdach, tj. spotkania z dietetykiem, policjantami czy udział w kursie samoobrony. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy do Karpacza czy wrocławskiego Capitolu. Frekwencja wśród seniorów dopisywała, a to sygnał, że inicjatywy prowadzone  w tym kierunku mają sens. Nie mogło oczywiście zabraknąć rozrywek. Organizacja balu seniora to oddanie szacunku dla naszych młodych duchem beneficjentów projektu. Zostało nam organizatorom, i mamy nadzieję seniorom, wiele wspomnień, śmiechu i  wzruszeń. W minioną środę 27 listopada, w świetlicy wiejskiej w Pisarzowicach, przy akompaniamencie muzycznym, miało miejsce wspólne podsumowanie i zakończenie projektu.
Jeszcze raz dziękujemy seniorom z Gminy Lubań za udział w naszym przedsięwzięciu. Zapraszamy do udziału w kolejnych inicjatywach.

W załączeniu fotorelacja z ostatniego spotkania uczestników projektu.