Dzień Książki

2 kwietnia to jedna z wyjątkowych dat w kalendarzu. Tego dnia swoje święto obchodzą wszystkie bajki, baśnie, opowiastki pisane z myślą o dzieciach.
Do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zaprosiliśmy uczniów klasy pierwszej i drugiej szkoły podstawowej w Kościelniku. Celem spotkania było pokazanie dzieciom jak wspaniałym przyjacielem może być książka, że czytanie daje nieograniczone możliwości zabawy, zdobywania wiedzy, przeżywania wspaniałych przygód.
Jedną z form zabawy słowem jest recytacja wierszy. Panie bibliotekarki specjalnie dla małych gości wcieliły się w rolę Samochwały, Kłamczuchy i Skarżypyty. Niezapomniane wiersze Jana Brzechwy uczą i bawią od lat. Dzieci wysłuchały wiec kilku pełnych humoru wierszyków, które wyśmiewają złe zachowania, a pochwalają dobre.
Kolejnym punktem spotkania była rywalizacja klas w turnieju sprawdzającym wiedzę na temat bajek, baśni i  zasad poszanowania książek. Dzieci doskonale wiedziały jak należy obchodzić się z książką, jakie cechy powinien mieć dobry czytelnik. Śpiewająco poradziły sobie z pytaniami i zagadkami. Dużo entuzjazmu i śmiechu wzbudziły zwłaszcza kalambury, będące jedną z konkurencji w turnieju.
Każde radosne święto powinno wiązać się z dobrą zabawą, dlatego zaprosiliśmy dzieci do wspólnych pląsów w rytm  muzyki.Na zakończenie uczestnicy otrzymali książeczki z pamiątkową dedykacją.
Dziękujemy uczniom za udział w spotkaniu i życzymy, aby jak najczęściej po książki sięgali, bo:  „Książka to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości” .