Wycieczka do Wrocławia

Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Park trampolin GOjump to miejsca, które odwiedzili tegoroczni uczestnicy zajęć feryjnych, odbywających się w naszych bibliotekach gminnych.

W trakcie zwiedzania muzeum dzieci mogły podziwiać imponujące ekspozycje ze świata zwierząt i roślin, zwłaszcza jedyny w Polsce szkielet wieloryba, największego zwierzęcia jakie żyło na ziemi. Równie imponującym eksponatem był szkielet wymarłego jelenia olbrzymiego, wydobytego z torfowisk Irlandii. Dzięki opowieściom przewodników, uczestnicy wycieczki dowiedzieli się wielu interesujących, a czasami zaskakujących faktów i ciekawostek dotyczących zgromadzonych w muzeum okazów.
Po części edukacyjnej przyszedł czas na szaleństwo zabawy w parku GOjump. Oprócz trampolin, basenów z  gąbkami, zjeżdżalni i skoczni, znajduje się tu strefa rozrywki w pionie, czyli kilkanaście ścianek wspinaczkowych, które młodzi śmiałkowie z dreszczykiem emocji, ale i dużą odwagą pokonywali.
Jednym słowem był to czas spędzony nietuzinkowo. Moc wrażeń, mnogość atrakcji, możliwość podejmowania wyzwań wspinaczkowych,  z pewnością na długo pozostaną w pamięci dzieci.