Dozynki Koncert Wycieczka Festyn P1310959 P1320346 P1320940 P1330423 DSC_1366 IMG_3800 IMG_3805 IMG_3810 P1300372 P1310813

XII Imieniny Henryka za nami

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Muzyka różnych stylów, taniec, wspaniała zabawa, szereg atrakcji, a przede wszystkim  radość świętowania - tak możemy podsumować  XII Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa.  Nie zawiodła nas pogoda, ani goście, którzy bardzo  licznie przybyli do Henrykowa Lubańskiego.

Przeboje różnych gatunków muzycznych, kabaretowe show na scenie w wykonaniu znanych aktorów filmowych, dyskoteka pod chmurką, koncerty gwiazd muzyki tanecznej – to główne atrakcje tegorocznej imprezy. Sobotnie obchody rozpoczęły występy lokalnych talentów, zespołu Cisowianki oraz dzieci z sekcji wokalnych Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Rytmy biesiadne i podwórkowe, znane zwłaszcza starszym uczestnikom, zaprezentowała Kapela Lubin City.  W przerwie między występami, na scenie pojawił się gość honorowy Hiroshi Kojima, jeden z niewielu licencjonowanych kowali Ministerstwa Kultury Japonii, który opowiadał o sztuce miecza japońskiego. Ciekawym punktem programu były „Przebojowe dekady” Anny Żebrowskiej i Jolanty Kowalczyk, w wykonaniu których usłyszeliśmy przeboje Anny Jantar, Abby, Ireny Jarockiej i innych artystów tamtych lat. Ten niezapomniany koncert, wypełniony polskimi i zagranicznymi hitami lat 60, 70, 80, był wspaniałą muzyczną wędrówką przez pokolenia.  Po tych nastrojowych klimatach na scenę wkroczył filmowy  komendant z Królowego Mostu - Andrzej Zaborski wraz z serialowym Pietrkiem - Piotrem Pręgowskim, serwując publiczności dużą dawkę humoru.  Wieczorem na  scenie zaprezentowała się formacja disco i dance, zespół Łobuzy, który hitami  "Ona czuje we mnie piniądz", "Łobuz kocha najbardziej", rozgrzał publiczność przed nocnym dyskotekowym szaleństwem, które trwało aż do północy.
Niedzielne uroczystości rozpoczęły się od posadzenia cisa  przez tegorocznych gości honorowych w pobliżu najstarszego drzewa w Polsce- cisa Henryka. Następnie Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń i Przewodnicząca Rady Gminy Teresa Trefler, powitali zaproszonych gości oraz złożyli życzenia solenizantom. Po części oficjalnej na scenie wystąpił henrykowski zespół folklorystyczny Cisowianki oraz grupa wokalna działająca przy GOKIS. Do tradycji już należy Turniej Sołectw między mieszkańcami Henrykowa Lubańskiego oraz zaprzyjaźnionego Henrykowa z Gminy Ziębice, więc nie mogło zabraknąć i tego punktu w programie. Drugi dzień Imienin obfitował w liczne atrakcje przygotowane z myślą o młodszych jak i starszych uczestnikach. Jedną z nich był koncert zespołu Limboski, który słowem, dźwiękiem,  oryginalną twórczością, poruszającą się w klimatach piosenki autorskiej i bluesowej bawił, ale i wzruszał naszą publiczność.
„Tak bardzo się starałem”, „Anna Maria”, „Takie ładne oczy” - to z kolei tylko niektóre niezapomniane przeboje, których można było posłuchać na koncercie Trzech Gitar. Z pewnością dla licznych sympatyków, którzy przybyli do Henrykowa, aby  bawić się przy tych ponadczasowych hitach Czerwonych Gitar i Trzech Koron, było to popołudnie pełne młodzieńczych wspomnień.
Fantastyczna atmosfera, energia, niesamowity dancowy klimat- tak można podsumować wieczorne  występy sceniczne dwóch, cieszących się wielką popularnością gwiazd muzyki tanecznej- formacji  Long & Junior oraz Playboys. Przez cały czas trwania koncertów licznie zgromadzona publiczność wspólnie z zespołami wyśpiewywała znane na parkietach hity takie jak „Kolorowa sukienka” czy „Lejde”.  Świetny kontakt z publiką sprawił, że koncerty pozostaną na długo w pamięci uczestników. Jak co roku, Imieniny zakończył  widowiskowy pokaz sztucznych ogni Fireshow.
Dziękujemy uczestnikom, sponsorom oraz wszystkim tym, którzy wsparli organizację naszej imprezy i już dziś zapraszamy za rok, na XIII Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa.

Zobacz galerie:

Po Wt Śr Cz Pi So Nd