Dozynki Koncert Wycieczka Festyn P1310959 P1320346 P1320940 P1330423 DSC_1366 IMG_3800 IMG_3805 IMG_3810 P1300372 P1310813

Zapraszamy na XII Ogólnopolskie Imieniny Henryka

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Zbliża się kolejna edycja jednej z największych imprez w naszym regionie.  8-9 lipca br. w Henrykowie Lubańskim będziemy obchodzić XII już Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa. Podczas  dwudniowego świętowania nie zabraknie ciekawych wydarzeń muzycznych. Na uczestników imprezy, jak co roku czeka szereg atrakcji oraz dobra zabawa.
Sobotnie obchody rozpoczną występy lokalnych talentów - dzieci sekcji wokalnych Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz zespołu Cisowianki. Przy rytmach biesiadnych i podwórkowych będziemy bawić sie wspólnie z kapelą LUBIN CITY. W niezapomnianą muzyczną wędrówkę do lat 60, 70, 80 zabiorą nas „Przebojowe dekady”  Anny Żebrowskiej i Jolanty Kowalczyk, w wykonaniu których usłyszymy największe przeboje Anny Jantar i innych artystów tamtych lat. Wieczorem, w taneczny nastrój wprowadzi nas gwiazda muzyki disco i dance- zespół ŁOBUZY. W programie także dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadzi DJ Let’s Twist Again. 
Niedzielne uroczystości uświetnią nam ciekawe występy sceniczne. Jednym z nich będzie koncert półfinalistów programu Must be the Music- zespołu LIMBOSKI , w wykonaniu którego usłyszymy utwory z pogranicza blusa, folku, muzyki autorskiej. Przebojami Czerwonych Gitar i Trzech Koron bawić nas będzie z kolei zespól TRZY GITARY. Wrażeń dostarczy nam show z Piotrem Pręgowskim,  aktorem znanym z serialu telewizyjnego Ranczo. Ponownie pojawi się u nas Andrzej Zaborski, filmowy Henio - Komendant z Królowego Mostu , aktor  znany  z takich filmów jak U Pana Boga w ogródku , czy U Pana Boga za piecem. Gościem honorowym będzie również mistrz japońskiego płatnerstwa- Hiroshi Kojima. W niedzielny wieczór będziemy się bawić pod znakiem disco i dance, na scenie wystąpią jedne z najpopularniejszych w Polsce  gwiazd  muzyki tanecznej- zespół LONG & JUNIOR oraz PLAYBOYS .Energia i niepowtarzalna atmosfera jaką tworzą zespoły podczas koncertów, bez wątpienia podbiją serca naszej publiczności. Jak co roku Imieniny zakończymy widowiskowym pokazem sztucznych ogni.
 Wszystkich miłośników dobrej zabawy zapraszamy   na plac rekreacyjny w Henrykowie Lubańskim, w dniach 8-9 lipca br.


ŁOBUZY -ciesząca się wielką popularnością  formacja disco polo i dance. Zespół od niedawna tworzy rewolucję w polskiej muzyce tanecznej. Powstał w 2015 r., w tym też roku ukazał się jego debiutancki singiel  "Ona czuje we mnie piniądz". Utwór szybko stał się hitem Internetu i zyskał miano przeboju. Teledysk do tej  piosenki został wyświetlony w serwisie You Tube ponad 63 miliony razy. W 2015 roku singiel zyskał w Polsce status złotej płyty, a w roku 2016 został wyróżniony diamentową płytą . Zespół znany jest również z takich utworów jak „Łobuz kocha najbardziej” czy  „Zawód miłosny”.  Łobuzy to obecnie jeden z najpopularniejszych zespołów polskiej sceny disco. Ich sobotni koncert bez wątpienia będzie niepowtarzalnym i wyjątkowym wydarzeniem muzycznym.

LIMBOSKI – Michał Augustyniak wraz z zespołem świetnych muzyków, półfinalista programu Must  be the Music. Twórca niezwykłych ballad, które publiczność na koncertach zna co do słowa i drapieżne zwierzę koncertowe. Porównywany do Nicka Cave'a i Toma Waitsa, obdarzony wyjątkową charyzmą lider i zespół wyjątkowych muzycznych osobowości tworzą piorunującą mieszkankę nieokiełznanej rockandrollowej energii i szorstkiej poezji. Jego ostatnia płyta „W trawie. I Inne jeszcze młode” ukazała się jesienia 2016 nakładem wydawnictwa Sony Music. Pabloplavo tak powiedział o Limboskim "Limboski jest najprawdopodobniej zmyślony. Ma głos, ma tekst, charyzmę i styl. I ponoć jest stąd. To musi być jakieś oszustwo. Za dobre by było prawdziwe."  Jak dobre - niektórzy już wiedzą. Pozostali nie powinni przegapić tego wyjątkowego koncertu :)

TRZY GITARY
– Formacja powstała w 2008 r. z inicjatywy Marcina Niewęgłowskiego, który wspólnie z ojcem - Mirosławem  założył zespół  wykonujący utwory Czerwonych Gitar i Trzech Koron. W czerwcu 2014r. grupa wzięła udział w II Ogólnopolskim Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku, na którym zdobyła Nagrodę Internautów.  Do Marcina Niewęgłowskiego trafiła także nagroda specjalna od rodziny Klenczonów – gitara Krzysztofa Klenczona . W 2014 r. Marcin rozpoczął współpracę z zespołem Czerwone Gitary. Pierwszy jego wspólny koncert z Czerwonymi Gitarami miał miejsce 3 grudnia 2014 w Zabrzu. Brał on też  udział w jubileuszowej trasie koncertowej z okazji 50-lecia Czerwonych Gitar, zainaugurowanej kilkutygodniowym tournee po USA i Kanadzie.  Wysoki poziom artystyczny zespołu, a przede wszystkim podobne do oryginału głosy muzyków sprawią, iż koncert Trzech Gitar będzie atrakcyjną propozycją tegorocznych Imienin Henryka.

LONG & JUNIOR
gwiazda disco polo i dance, niezwykle popularny duet, który od 2000 r.  zdobywa uznanie i rzesze fanów. Jego liderzy to Jarek Grzesita i Michał Jeleń , do zespołu należy też DJ Seba, czyli Sebastian Leś.  Formacja ma  na swoim koncie m.in. takie przeboje jak: „Kolorowa Sukienka”, „Tańcz, Tańcz, Tańcz”, „Lubię To Się Bawię”, „Tańczyć Chcę” czy „Piosenka Dla Dziewczyny”, które biją rekordy popularności zarówno w Polsce, jak i zagranicą, osiągając miliony odsłon w internecie.
Hit jakim stał się utwór „ Kolorowa sukienka”  ma już blisko 50 milionów odsłon na You Tube. Zespół swoją energią buduje na scenie niesamowity dancowy klimat .

PLAYBOYS
to jedna z najpopularniejszych gwiazd muzyki disco w Polsce. Formacja występuje w składzie 3- osobowym z gitarzystą Przemkiem Kordzińskim, perkusistą Kubą Kusińskim oraz liderem zespołu, jego założycielem, a jednocześnie autorem muzyki i tekstów, Jakubem Urbańskim. W 2013 roku wpadł  on na pomysł napisania pierwszego utworu "Nasza noc”, który trafił do sieci i  natychmiast stał się hitem. Od połowy 2014 roku grupa intensywnie koncertuje i pojawia się na festiwalach muzycznych. Najbardziej znane utwory zespołu to: "Lejde", "Nasza Noc", „Zwariowałem”, „Fajna jest ta dziewczyna”- cieszą się one ogromną popularnością w serwisie  You Tube i nie tylko.

PRZEBOJOWE DEKADY
- Koncert wypełniony polskimi i zagranicznymi przebojami trzech najlepszych muzycznych dekad - lat 60., lat 70. oraz lat 80. W repertuarze znajdują się piosenki m.in.: Heleny Majdaniec, Katarzyny Sobczyk, Anny Jantar, ABBY, Karin Stanek, Maryli Rodowicz, Tercetu Egzotycznego, Ireny Jarockiej i wielu innych popularnych artystów. Program „Przebojowe dekady” to barwne, dynamiczne, energetyczne widowisko muzyczne dla wszystkich. Publiczność śpiewa z nami od pierwszej do ostatniej piosenki!

LUBIN CITY
– to kapela podwórkowa 5 panów, która powstała w 2011 roku i od tego czasu koncertuje na różnego rodzaju imprezach i festynach. W swoim repertuarze posiada utwory własne, hity innych znanych kapel podwórkowych, takich jak „Kapela z ulicy Chmielnej” oraz „Czerniakowskiej” z Warszawy, piosenki Stanisława Wielanka, barda ulicznego Warszawy Stanisława Grzesiuka, a także piosenki z Miasta Lwowa.
PIOTR PRĘGOWSKI
polski aktor filmowy, dubbingowy oraz teatralny, kabareciarz, konferansjer. Najbardziej znany jest z legendarnej komedii Stanisława Barei ''Miś'' (1980), z roli Tajlandczyka Krashana Bhamaradżangi w serialu ''Zmiennicy'' (1986), a przez ostatnie 10 lat z  roli jednego z bywalców ławeczki- Patryka Pietrka w serialu „Ranczo”.
HIROSHI KOJIMA
– jeden z najwybitniejszych twórców średniowiecznego miecza japońskiego, licencjonowany kowal Ministerstwa Kultury Japonii, Inspektor Rejestracji Mieczy Biura Edukacji w Prefekturze Saitama oraz członek „Nippon Bijutsu Token Hozon Kyokai”, elitarnego towarzystwa na rzecz zachowania japońskiej sztuki wyrobu mieczy. Znany kolekcjonerom japońskiej broni na całym świecie jako Keiun Naohiro. 
ANDRZEJ ZABORSKI
Andrzej Zaborski, polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny; także reżyser teatralny, wielokrotnie nagradzany.
 Rolę Henryka zagrał w : 1998: U Pana Boga za piecem -jako komendant policji w Królowym Moście ; 2007: Barwy szczęścia -jako Henio, kolega Grzelaka,  2007: U Pana Boga w ogródku -jako komendant policji w Królowym Moście , 2009: U Pana Boga za miedzą jako Henryk, komendant policji w Królowym Moście.

 


DJ LETS TWIST AGAIN

Henryków from Łukasz Kmiecik on Vimeo.

Prev
Czerwiec 2018
Next
Po Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30